Cukrzyca i Wilia …

Zaczerpnięte z “My Soul cukrzycowa – Autobiografia” przez AK Buckroth, Rozdział 4, strona 61 …

… “Wigilia była bardziej niż święto Bożego Narodzenia w naszym domu. Jako rodzina, będziemy obchodzili Wieczerzę Wilii. Ten wakacyjny, następuje przez okres czterech tygodni, podczas których obserwuje się na czczo Wenesdays, piątki i soboty . głodówki jest obserwowany przez cały dzień przed Bożym Narodzeniem, a wieczorem kolacja Wilia jest obsrvied. jest to święto upamiętniające narodziny dziecka Bożego.

“Wieczerza różni się od innych kolacje w tym liczby kursów jest stała siedem, dziewięć, może jedenaście;. Iw żadnym wypadku nie musi tam być nieparzysta liczba osób przy stole zapaloną świecę w oknie symbolizuje nadzieję że dzieci Boże, w postaci obcego, może dojść do akcji Wieczerzy Wilia, i dodatkowe miejsce jest przy stole dla gości oczekujących. przekonanie to wynika z antycznym powiedzeniem polskim, “gość w dom Bóg w domu. “(Sololowski, Marie i Jasiński, Irene”. Treasured Polska Przepisy dla Amerykanów “copyright 1948 roku.)
 
“Jeśli chodzi o post dla mnie chodzi, I został zwolniony z powodu mojej cukrzycy. Bez względu na wakacje lub okazji było, nie miałem na” szybko “. Moja matka i ja poszedł do plebanii parafii, wyjaśnia ksiądz uzasadnienie tego wniosku. To było przyznane przed moja Pierwsza Komunia Święta w 1965.

 Moja matka pomocniczego sama cały dzień przygotowań do tej kolacji. Oznaczało to, że dzieci musiały pozostać na uboczu. To było do nas starszych, Marcy i, aby utrzymać młodsze rodzeństwo, i ourslves, ccupied. Jeśli mama potrzebuje pomocy w kuchni, zwykle z czyszczenia krewetki, Marcy lub ja volnteer. W ten sposób w dostanie zaawansowane smak, co miało nadejść!Wiele dni wcześniej, produktów spożywczych specjalnego zostały zakupione. Sprees zakupy do polskiej sekcji żywności specjalność Worcester, Massachusetts, pozostają na Water Street do dnia dzisiejszego. Jest zapoznanie się z okolicy, 03:57 przechowuje na jeden blok zwykle miał wszystko, co mama potrzebne. Służył stojące śledzia, biały ryż fing z steaed shimp, kalafior, zupa grzybowa, pierogi, kapusta kiszona i pieczone w maśle. Nie mam pojęcia, kaloryczność każdej z tych kursów, a ja nie – i nie – ostrożnie! Gdyby moja matka powiedział, że dobrze je zjeść, jadłam im. Tak, deser podawano również. To był birhtday ciasto Jezusa, że ​​składała się z ciasta spożywcze Anioł splecione z truskawkami i bitą śmietaną. Ciasto Food Anioł był najlepszy-to-be-found ciasta / ciasto na cukrzycę w naszym domu. Typowa, bez cukrzycy domowych miałoby Polska chrusciki, smażone ciasto z cukrem pudrem posypane na wierzchu. To były nie-nie w naszym domu! Co mieliśmy wszystko było bardzo smaczne i oczekuje na każdym Wigilię Bożego Narodzenia!Przed siadając przy stole, każdy z nas zerwał kawałek tradycyjnego Opłatek “cienką przaśny opłatek jak chleb, ołtarz w kościele (Matki Boskiej Częstochowskiej). To jest wybity z danymi dziecka, Boga, Najświętszej Marii i świętych aniołów. Wiadomym jest jak chleb miłości “. Zerwanie kawałek ten przez 6-calowy wafla 3,5-calowy, wymieniliśmy błogosławieństwo wszystkich obecnych. Oznaczało to, każdy z nas, jeden po drugim, było chodzić po parze i beautufully ustawić stół, aby pozdrowić moją matkę i siebie. Zrobili to samo. Głównym celem tej tradycji jest “przypomnieć uczestnikom znaczenie Bożego Narodzenia, Boże, i Rodziny”. (Wikipedia [internetowe] Encyclopedia).Na przykład, mam po prostu powiedział do mojej matki “Dziękujemy za umiejętności gotowania”. Do mojego brata i siostry, to życzę im dobrze w nadchodzących ryzyka, zdarzenia i / lub plan.

W sześciu z nas razem, byliśmy bezpieczni. Świeca była oświetlona, odpoczynku w centrum kolacji z jego płomienia zapalić pozostałe całym posiłku. ”

Mam nadzieję, korzystają ten fragment pochodzi z książki “My Soul cukrzycowa – Autobiografia” przez AK Buckroth dostępne w www.mydiabeticsoul.com.

Wesołych Świąt!


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *